neděle 10. března 2013

Lazy Days

   Přišel jsem na to, že jen těžko se najde lepší den na psaní, než neděle – už podle jasného hanáckého původu tohoto slova, které původně znělo nedělé, prostě nemám nic na práci! A tak po zhlédnutí série politických debat, při kterých mne hřeje u srdce zdánlivý pocit, že se tím vlastně připravuji do školy, nastává až neskutečně dlouhé nedělní odpoledne, na jehož konci stojí tento článek a rozčarování, že ten víkend nějak utekl...
   Ale zpět k tomu, o čem jsem chtěl psát! Takže z hor jsme se oba vrátili živí a zdraví a takovou poslední tečkou za prázdninovými dny byl můj výlet do Prahy. Opět do Lucerny, opět na České Lvy... jenže tentokrát na slavnostní předávací večer! Nemá cenu se tu nějak více rozepisovat o tom, jaké to bylo, protože takový nástin jste dostali už minule. Takže zařazuji jen pár odlišností – tou první bylo, že byla zavřená celá pasáž, protože pozvaných hostů bylo okolo patnácti set. To ale znamenalo, že bylo všude plno, všichni se tlačili a docházelo k humorným situacím. Takovou, která se mé zlomyslné půlce moc líbila, byla třeba klasická scénka, kdy se nějaký člověk bezmála dvacet minut dere přes desítky lidí, aby se dostal k rautu a tam zjistí, že na něj zbyly pouze jáhlové karbanátky... V jeho očích se mísil neskutečný smutek s absolutní zlostí. V Lucerna Music Baru nám mezitím hráli Eddie Stoilow, kterým to moc šlo, což se nedá říct o partičce lidí okolo filmu Ve Stínu – ti v půl šesté ráno nedokázali jít už vůbec nikam, ani domů. Ale i tak jim gratuluji! Přijde mi to jako jeden z nejlepších filmů, co kdy v Česku vznikly.
   Po této špičkové akci už jsme ovšem s Aničkou vklouzli plně do studia a dáváme tomu vše! Já jsem třeba obětoval půlku stolu, ze kterého jsem odstranil vše zbytečné a naskládal jsem si všechny odborné knihy hezky vedle sebe. Pro rodiče to má jistý psychologický efekt a neztrácí optimismus, že to bude tento semestr lepší, než minule. Zato Anička je v tomhle velmi pilná a dokonce ty knihy i čte, za což má můj dlouhotrvající obdiv! Já se nedokážu poslední dobou prokousat ani přes článek v Reflexu :-)
   No a aby to Aničce myslelo za nás oba, tak začala pronikat do tajů zdravé výživy a snídá Müsli směs malého Einsteina! Dnes je ale neděle, tak si dopřála i jahody a borůvky. V posledních dnech to totiž vypadalo, že už pomalu končí doba, kdy se tyhle pochutiny musí shánět u dvanácti měsíčků, tak nám nezbývá než doufat, že to tak vydrží!
   Mimochodem když jsme u těch snídaní, tak můžu jen doporučit Breakfast Martini, které jsem zatím nesnídal, ale rozhodně není od věci si na něj skočit po večeři do našeho oblíbeného brněnského podniku Runway, který je v suterénu Restaurantu Pavillon v bývalé Zemanově kavárně. Pro neznalé jen doplním, že se nemusí bát, neboť v Martini koktejlech je obvykle větší než malé množství Ginu a třeba zrovna v Breakfast Martini není Martini ani trocha.

                                Jakub     


Žádné komentáře:

Okomentovat